معرفی هک تشخیص مرورگر در وردپرس

تشخیص مرورگر کاربران می تواند یکی از مهم ترین دغدغه های طراحان سایت را رفع کند. با تشخیص مرورگر یک کاربر همچنین می توان برخی امکانات مفید نیز تعریف و استفاده کرد. مثلا فرض کنید سایت شما تولبار یا اپلیکیشن مخصوصی برای موزیلا فایرفاکس، گوگل کروم و اوپرا دارد و شما می خواهید لینک دانلود تولبار را به کاربران خود نشان دهید. با استفاده از هک تشخیص مرورگر وردپرس می توانید به جای نمایش چندین لینک دانلود یا نصب تولبار  و سر درگم کردن کاربر، پروسه تشخیص مرورگر را انجام داده و لینک مربوط به همان مرورگر را نمایش دهید.

وردپرس به صورت پیشفرض عملیات تشخیص مرورگر را انجام می دهد اما بسیاری از وردپرسی ها از آن بی خبرند. در این مطلب با تعریف یک تابع و مثال عملی با نحوه استفاده از این امکان وردپرس آشنا می شویم.

1تعریف مسئله و بیان راه حل

هدف ما استفاده از استایل متفاوت در مرورگرهای مختلف است، مثلا در مرورگر گوگل کروم می خواهیم اندازه متن ها 13 پیکسل و در مرورگر موزیلا فایرفاکس 14 پیکسل باشد (فقط یه مثاله و لازم نیست جدی بگیرید). راه حل ما برای اینکار استفاده از یک کلاس سی اس اس در تگ body صفحه هست.

کد سی اس اس ما به این شکله:

الان تنها کاری که باید انجام بدیم تشخیص مرورگر و اضافه کردن استایل مربوط به اون مرورگر به تگ body هست.

2تعریف تابع و افزودن فیلتر

کد زیر را در فایل functions.php قالب وردپرسی خود اضافه نمایید.

کاری که کد بالا انجام می دهد، افزودن کلاس سی اس اس ذکر شده به تگ body صفحات شما خواهد بود؛ یعنی کدی مشابه کد زیر:

3نحوه کار تابع

تابع بالا متغیرهای گلوبال مربوط به تشخیص مرورگر در وردپرس را فراخوانی می کند و سپس با تعریف شرط، مقدار true یا صحیح را برای مرورگر مورد استفاده برمی گرداند. سپس با استفاده از یک فیلتر مقدار مربوط در تگ body جاگذاری می شود.

با استفاده از این فیلتر و تابع می تونید قابلیت های زیادی به قالب خودتون اضافه کنید و یه سایت با نمایش ویژه برای هر مرورگر داشته باشید.

سوال یا دیدگاه شما